Blog

Dobre okulary przeciwsłoneczne, to jakie?

okulary przeciwsłoneczne na ręczniku

Dbanie o swoje oczy jest ważne przez cały rok bez względu na to, czy masz stwierdzoną jakąś wadę wzroku, czy nie. Skuteczną ochroną oczu np. przed szkodliwym promieniowaniem UV są okulary przeciwsłoneczne. Jednak, aby spełniały one swoją funkcję, powinieneś kupić okulary dobrej jakości. Co to znaczy, że okulary są dobre? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Czytaj więcej...

Na czym polega badanie optometryczne?

badanie wzroku

Badania oczu i wzroku mogą mieć różny charakter. Dlatego nie określa się ich jednym mianem. Można wyszczególnić wśród nich różne odmiany. Jednym z badań, które odgrywa istotną rolę, jest tak zwane badanie optometryczne. Nie polega ono na tym samym co inne działania diagnostyczne podejmowane w celu wykrycia ewentualnych wad wzroku. Ma swoją specyfikę.

Czytaj więcej...

Jak prawidłowo dobrać okulary?

okulary

Coraz więcej osób nosi okulary, czego przyczyną jest nieodpowiednie oświetlenie, zła pozycja ciała, temperatura w pomieszczeniu, wiek, smog itp. Niestety Polacy zbyt rzadko badają wzrok i kiedy już trafiają do okulisty, muszą nosić większe szkła.

Czytaj więcej...

Czym są soczewki toryczne?

soczewki

Soczewki toryczne mają charakterystyczny kształt, dzięki czemu kierowane są do osób z astygmatyzmem. Co jeszcze warto o nich wiedzieć, czym dokładnie się charakteryzują, a także jakie ich rodzaje są dostępne na rynku?

Czytaj więcej...

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów korekcyjnych. Są niewidoczne dla otoczenia i dają większą swobodę niż okulary. Wyglądamy naturalnie i jesteśmy bardziej pewni siebie. Soczewki zapewniają większy komfort, ponieważ ułatwiają uprawianie sportu.

Czytaj więcej...

Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?

okulary antyfeleksyjne

Okulary z powłoką antyrefleksyjną to dobry wybór nie tylko dla osób pracujących przed ekranem komputera. Zalecane są między innymi kierowcom, informatykom oraz osobom odczuwającym zmęczenie, oraz ból oczu po całym dniu pracy. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia świetną jakość widzenia w każdych warunkach. Różnica odczuwalna jest natychmiast po założeniu okularów.

Czytaj więcej...

Czym jest astygmatyzm i jakie są objawy?

badanie oczu

Wśród wad wzroku, schorzenia takie jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność nie budzą zdziwienia. Nazwa astygmatyzm może jednak wydawać się dla wielu osób obca. Tymczasem astygmatyzm to jedna z najczęściej rozpoznawanych wad wzroku. Niezborność należy korygować z wykorzystaniem odpowiednich szkieł.

Czytaj więcej...

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne

Słoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Badania

Badanie wzroku