Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną to dobry wybór nie tylko dla osób pracujących przed ekranem komputera. Zalecane są między innymi kierowcom, informatykom oraz osobom odczuwającym zmęczenie, oraz ból oczu po całym dniu pracy. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia świetną jakość widzenia w każdych warunkach. Różnica odczuwalna jest natychmiast po założeniu okularów.


Co to jest antyrefleks?

Antyrefleks to potoczne określenie powłoki antyrefleksyjnej, która odbija część padających na szkła promieni. Pokrycie soczewki taką powłoką gwarantuje wzmocnienie kontrastu widzenia. Dodatkowo powłoka eliminuje odblaski, które powstają, gdy światło odbija się od soczewki okularu, zanim dotrze do oka. Obecność powłoki wiąże się również z eliminacją „mroczków” i odbić leżących przed szkłami przedmiotów, które mogłyby rozpraszać osobę noszącą okulary. Jest to istotna cecha podczas prowadzenia pojazdów.

Powłoka antyrefleksyjna zapewnia wyraźniejsze widzenie obrazu oraz zwiększa trwałość szkieł okularowych – niełatwo ją uszkodzić lub zarysować. Antyrefleks nadaje szkłom większą przejrzystość, przez co okulary znacznie lepiej wyglądają na wykonywanych zdjęciach.


Jakie okulary mogą posiadać powłokę antyrefleksyjną?

Powłoka antyrefleksyjna może być założona na każdy typ okularów. Dużą popularnością cieszą się tak zwane „zerówki”, czyli okulary dla osób nieposiadających żadnej wady wzroku. Stały się nie tylko modnym dodatkiem do codziennych stylizacji, ale również przedmiotem chroniącym oczy. Zarówno zerówki, jak również okulary korekcyjne z powłoką antyrefleksyjną, można znaleźć w naszym salonie.

Nie ma żadnych przeciwwskazań  do noszenia okularów z antyrefleksem. Istnieją jedynie argumenty, które przemawiają za jej stosowaniem. Oprócz względów praktycznych i estetycznych należą do nich także przesłanki zdrowotne. Stosowanie tego typu okularów zalecane jest osobom między innymi po laserowej korekcie wzroku oraz stosujących leki o właściwościach fotouczulających.

Czym jest astygmatyzm i jakie są objawy? Przeczytaj na naszym blogu.

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne

Słoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Badania

Badanie wzroku