Pracownia
Optyczna

Optometryczne badanie wzroku

Zapraszamy wszystkich chętnych na kompleksowe optometryczne badanie wzroku, podczas którego dopasujemy Państwu odpowiednie soczewki do korekcji wzroku. Diagnostyka okulistyczna pozwala na lepsze poznanie i zrozumienie problemów naszych pacjentów. Badanie optometryczne, które przeprowadzamy, różni się znacznie od standardowego badania ostrości wzroku. Jest dłuższe i dokładniejsze, ponieważ wykorzystujemy podczas niego szereg testów standardowo niewykonywanych. Zajmujemy się doborem okularów oraz szkieł kontaktowych. Nasze badania okulistyczne pozwolą dokładnie określić wadę wzroku oraz wykluczyć dodatkowe choroby jak np. astygmatyzm.

Nie ograniczamy czasu wizyty pacjenta w gabinecie. Optometrysta do każdego badania podchodzi indywidualnie, tak by ocena wady wzroku była precyzyjna i kompleksowa. Dobór właściwej korekcji, rodzaju szkieł i oprawy okularowej jest uzależniony od charakteru pracy pacjenta, jego hobby lub rodzaju uprawianego sportu.

 

Badanie optometryczne – co obejmuje?

Badanie optometryczne oferowane w naszym gabinecie obejmuje przede wszystkim:

  • szczegółowy wywiad z pacjentem,

  • pomiar wady wzroku i widzenia obuocznego oraz akomodacji,

  • sprawdzenie stanu rogówki oraz pomiar ciśnienia w oku,

  • omówienie z pacjentem wyników i zlecenie indywidualnie dopasowanej korekcji wzroku.

Tylko dokładne i profesjonalne przeprowadzenie badania optometrycznego pozwoli poprawnie dobrać okulary korekcyjne, które poprawią komfort i jakość widzenia. Zajmujemy się profilaktyką i szczegółowymi pomiarami, a także korekcją wad wzroku. Możemy też zlecić ćwiczenia, które pomogą w skorygowaniu wzroku. Pomagamy w korekcji astygmatyzmu.

 

Dobór szkieł kontaktowych

Dobór szkieł kontaktowych oferowany przez nasz gabinet zawiera podobny pakiet badań co dobór soczewek okularowych wzbogacony o:

  • badanie topografii rogówki,

  • dobór soczewek kontaktowych pod kątem odpowiedniej konstrukcji, materiałów i parametrów,

  • naukę zdejmowania, zakładania i pielęgnacji szkieł,

  • badania kontrolne i zestawy próbne.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu. Przeprowadzimy kompleksowe badanie oczu i wspólnymi siłami dobierzemy optymalne szkła kontaktowe i okulary, które pozwolą na korekcję astygmatyzmu i widzenia.

badanie-oczu
soczewki jednodniowe  Polkowice
badanie optometryczne  Polkowice

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne

Słoneczne

Okulary przeciwsłoneczne

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Badania

Badanie wzroku